CZY BIOLOGICZNY OJCIEC JEST WAŻNY?

🍀Często słyszymy: „Ojcem nie jest ten, kto spłodził, ale ten, kto wychował”. Z perspektywy socjologicznej i emocjonalnej możemy to uznać za prawdę. Ale na głębokim poziomie, samo przekazanie życia jest aktem najwyższej rangi.

🍀W momencie zapłodnienia nie dochodzi jedynie do połączenia gamet. To potężny impuls, w którym stajesz się „przekaźnikiem” wszystkiego, co było przed Tobą. Siły, miłości, potencjału.

🌱Dlaczego uznanie „biologicznego” ojca jest kluczem do dojrzałości?

🍀Dopóki mówimy o ojcu, że „tylko dał plemnik”, odcinamy się od połowy własnych korzeni. Ustawienia pokazują, że niezależnie od tego, czy go znałeś, czy był dobrym człowiekiem, czy odszedł przed Twoim narodzeniem – on w Tobie płynie.

🌱W ustawieniach często pokazuje się, że

1) Osoba, która gardzi biologicznym ojcem, często czuje niewytłumaczalny brak energii do życia. Dopiero podczas ustawienia, gdy symbolicznie „pokłoni się” ojcu i uzna: „Dziękuję za życie, resztę udźwignę sam”, odzyskuje dostęp do siły rodowej.

2) Mężczyzna, który nie znał ojca, może nieświadomie sabotować własne rodzicielstwo. System dąży do wyrównania – dopóki ojciec jest wykluczony, syn może czuć się „niekompletny” w roli głowy rodziny.

3) W systemach ojciec często reprezentuje ruch ku światu i sukcesowi. Pogodzenie się z faktem, że ojciec „dał mi to, co najważniejsze – życie”, otwiera drzwi do asertywności i pewności siebie.

🍀Przyjmując życie od rodziców, stajemy się częścią większego nurtu i mamy poczucie, że nie jesteśmy samotnymi wyspami.

A czy Ty uznałaś już swoje korzenie, czy wciąż próbujesz budować dom na fundamencie, którego nie chcesz widzieć?

❤A może zacznij od ćwiczenia …

Jeśli czujesz się źle, kiedy nie masz siły, gdy potrzebujesz wsparcia, oprzyj się o ścianę i wyobraź sobie, że opierasz się o tatę. Czujesz tę siłę i moc płynącą od niego, a poprzez niego od jego rodu. Korzystaj z tego, ciesz się tym.

I pamiętaj. Nieważne, czy ojciec żyje czy już nie, czy go znałaś czy nie, czy miałaś z nim złą relację zawsze możesz pracować z tym tematem. Tu chodzi o przyjęcie go do Twojego serca i danie sygnału do Twojej podświadomości ,,W PEŁNI PRZYJMUJĘ ŻYCIE”.