ADOPCJA I ĆWICZENIE DLA RODZICÓW

  • Post category:Blog

Adopcja jest właściwa, kiedy rodzice adopcyjni rozumieją, że są raczej zastępcami czy też reprezentantami rodziców. Nie mogą zająć miejsca rodziców biologicznych, natomiast muszą ich w pełni uszanować. Kiedy dzieci są adoptowane ze względu na ich dobro, a nie z powodu potrzeb rodziców adopcyjnych, porządek brania i dawania jest uszanowany, adopcja może dobrze działać. Kiedy adopcja służy przede wszystkim rodzicom adopcyjnym, gdy, na przykład, nie mogą oni mieć własnych dzieci, porządek dawania i brania jest odwrócony – wtedy dziecko daje rodzicom to, czego odmówiła im natura, czyli dziecko więcej.

Jeśli więź z prawdziwymi rodzicami oraz rody, z których przyszło życie do dziecka nie zostaną uszanowane, dziecko będzie się buntować, chorować lub nie rozwinie wszystkich swoich możliwości.

Rozwiązaniem dla dziecka adoptowanego jest przyjęcie biologicznych rodziców, wdzięczność za życie, pokłonienie się przed rodami a potem powiedzenie ,,dziękuję’’ rodzicom adopcyjnym.

Kiedy dziecko adopcyjne szanuje zarówno rodziny rodziców biologicznych jak i rodziny rodziców adopcyjnych to wtedy ze wszystkich tych rodów będzie czerpać wszystko co najlepsze.

Ćwiczenie dla rodziców adopcyjnych

Wyobraź sobie rodziców biologicznych dziecka, które adoptowałaś. Możesz postawić dwa krzesła a na nich dwie poduszki, które będą ich symbolizowały. Nie ważne czy znasz rodziców biologicznych czy nie. Usiądź naprzeciwko. Popatrz na nich bez oceny ich postępowania, stylu życia.

Popatrz na nich z wdzięcznością za przekazanie życia dziecku, które wychowujesz. Bez tej kobiety i tego mężczyzny ,,Twojego” dziecka by nie było.

Pooddychaj chwilę. To ćwiczenie często jest trudne dla rodziców adopcyjnych.

Popatrz na nich, uśmiechnij się do nich, powiedź ,,dziękuję, że daliście życie temu dziecku” lub ,,dziękuję , że daliście życie np. Kasi. Zrobię wszystko, aby dobrze ją wychować”. A potem wyobraź sobie jak za rodzicami biologicznymi stoją ich rody. Jeśli z szacunkiem popatrzysz na te rodziny, do dziecka popłyną talenty, jakości a ono będzie je mogło przyjąć.