CHCESZ DUŻO PIENIĘDZY, TYLKO PO CO?

  • Post category:Blog

Klienci często ustawiają pieniądze. Chcą ich mieć dużo. I to jest jak najbardziej w porządku.

Ale równie często pytam po co jej/jemu te duże pieniądze są potrzebne. Bo pieniądze same w sobie nic nie znaczą, chyba, że lubimy popatrzeć na te cyferki na koncie lub te papierki w portfelu. One są zarabiane po coś… pominę wszystkie codzienne rzeczy… rachunki, mieszkanie, żywność, ubrania.

I tu pojawia się problem… bo często klienci nie potrafią powiedzieć po co są potrzebne im te duże pieniądze. Co fajnego zrobiliby, gdyby je mieli.

A pieniądze lubią cel. !!!!

Nawet odpowiedź w stylu … nie martwiłabym się o zapłacenie rachunków, zamieszkałabym w lepszym miejscu, mogłabym sobie pozwolić na lepsze ubrania byłaby zadawalająca.

Ale nie…Klient mówi …. ,,NO NIE WIEM”.

I często to ja zaczynam sugerować … a może interesująca wycieczka, może lubisz podróże, a może spełniłabyś jakieś swoje marzenie, zrealizowałabyś jakieś plany, a może …., a może ….?

I często słyszę… w sumie to się nie zastanawiałam/zastanawiałem….

A czy Ty wiesz jakie cele są dla Ciebie ważne? Na co potrzebne są Ci te duże pieniądze?

A więc usiądź wygodnie i wyobraź sobie, że masz nieograniczoną sumę pieniędzy i możesz je wydać na co tylko chcesz. Zrealizować swoje cele, marzenia, pragnienia. Napisz to na kartce. A potem przepisz je. Te najważniejsze na górze strony, na kolorowo. Te mniej ważne dla Ciebie poniżej…ale też kolorowymi długopisami. I powieś gdzieś, gdzie je będziesz widzieć…

Czasami wstydzimy się swoich celów. Nie chcemy, żeby mąż, mama, ktoś bliski wiedział o czym marzymy. W takim przypadku zrób sekretne pudełko, sekretną kopertę i włóż tam swoje cele, marzenia. I czytaj je codziennie a zobaczysz jak będą mobilizowały Cię do … zarabiania, zdobywania ,,środków” na realizację Twoich planów, marzeń, pragnień.

Ja marzę o podróży do…. 🙂 A TY?