CÓRECZKA TATUSIA

  • Post category:Blog

Kiedy córka staje przy tacie na miejscu jego ,,żony’’ wchodzi w podświadomy konflikt z matką. Tak jakby mówiła ,,jestem od Ciebie lepsza, twój mąż poświęca mi więcej uwagi, jestem dla niego ważniejsza”. Córeczka tatusia, która nie przejdzie w odpowiednim momencie do strefy wpływu matki, ponosi tego ogromne konsekwencje brak porozumienia z mamą, niebranie ,,kobiecości’’ od matki i od kobiecej linii rodu.

 W życiu dorosłym będzie miała problem ze stworzeniem prawdziwej relacji, będzie uwodzić mężczyzn, wdawać się w romanse. Nie stworzy szczęśliwego związku z partnerem czy mężem, bo miejsce mężczyzny podświadomie nadal zajmuje ojciec. U niej mocny jest skrypt ,,tato jest najlepszy”. Każdego mężczyznę porównuje do taty, nikt inny nie będzie wystarczająco dobry. Będzie miała skłonność do wchodzenia w „trójkąty” jako kochanka.

Będzie ujawniać się też u niej ,,pogarda dla mężczyzn” jako nieświadoma złość mamy na ojca.

Jakie jest rozwiązanie?

ODEJŚĆ OD TATY – PÓJŚĆ DO MAMY

Oczywiście możesz sobie to wyobrazić mentalnie lub zrobić ćwiczenie z poduszkami, kartkami lub krzesłami. Stawiasz obok siebie dwie poduszki jako tatę i mamę. Stajesz obok poduszki po prawej stronie. To tata. Mówisz do niego ,, TATO, PROSZĘ POZWÓL MI IŚĆ DO MAMY”. Następnie przechodzisz na lewą stronę, koło poduszki mama. „MAMO JESTEM TWOJĄ CÓRKĄ, PATRZ NA MNIE ŻYCZLIWIE KIEDY BĘDĘ OBOK CIEBIE”.