CZY KOBIECIE WOLNO DO SUKCESU?

  • Post category:Blog

Moja córka jest taka nijaka. Nie ma własnego zdania i nie walczy o swój sukces. Podporządkowuje się mężowi – zaczęła narzekać któregoś dnia moja Klientka po sesji.

Uśmiechnęłam się… znałam jej córkę…

Opowiedziałam jej historię o Kobiecie i Mężczyźnie. Historię, która ma miejsce w wielu domach.Kobieta i Mężczyzna. Para. Ale czy żyją w partnerstwie? Oboje pracują zawodowo. Kiedy wracają z pracy, Kobieta zajmuje się obiadem a Mężczyzna siada przed telewizorem. On jest zmęczony a ona.. nie, bo jej NIE WOLNO…

Kiedy Kobieta przygotowuje obiad prosi o pomoc córkę, bo przecież dziewczynki lepiej się na tym znają. Syn w tym czasie rozmawia z ojcem przed telewizorem. Czy poruszają jakieś niezwykle ważne dla istnienia świata tematy, które nie mogą poczekać….? Raczej nie, ale żaden nie kwapi się do pomocy przy obiedzie.

W sobotę Mężczyzna idzie do swojego warsztatu. Musi się przecież odprężyć po całym tygodniu w pracy. A warsztat to jego hobby. A Kobieta. Ona zostaje w domu. Sprząta, pierze, prasuje, bo przecież w tygodniu nie ma na to czasu ani siły. Czy to jest jej hobby? Nie, ale to ,,wszystko trzeba,, zrobić.

Kiedy syn chce wyjść z przyjaciółmi w niedzielę -oczywiście może. Kiedy córka chce wyjść, rodzice też nie mają nic przeciwko, najpierw jednak musi posprzątać po obiedzie, który jadła cała rodzina i zaproszeni goście. Bo przecież Kobieta nie da rady sama. A jeszcze trzeba podać gościom kawę na deser.

Czy znasz to?- zapytałam Klientkę

Popatrzyła na mnie zaskoczona. „To historia mojej babci, mamy i moja” – wyszeptała – „Też tak postępowałam z córką”.

Niestety bardzo często to matka blokuje córce drogę do sukcesu. Pokazując jej swoim życiem, że kobieta jest na drugim miejscu.

A Ty Kobieto, jak masz się ze swoim Mężczyzną? Traktujesz go jak Partnera czy jak Króla?

A Ty Mężczyzno, jak masz się ze swoją Kobietą?Traktujesz ją jak Partnerkę czy jak Służącą?