CZY MASZ ODWAGĘ REALIZOWAĆ PROJEKTY?

  • Post category:Blog

Czy znasz sytuacje kiedy twój projekt jest już dopracowany, praktycznie na tip – top, a ty nagle nie masz odwagi pokazać go światu? Wymyślasz milion powodów, dla których odsuwasz realizację na potem, a następnie znowu na potem… a potem to już ktoś inny pokazał podobny projekt i twój nie ma już racji bytu.

Dlaczego tak się dzieje? Powodów jest wiele… np…

Odwaga do realizacji projektu może być związana z okolicznościami naszego porodu. Czy było łatwo czy trudno, czy był naturalny czy wspomagany? Czy byłaś/byłeś gotowy na wyjście na świat? A może ty, jako projekt mamy nie zostałeś zaakceptowany przez tatę lub rodzinę.

Realizacja projektu to „droga do życia”. Czy wolno Ci pójść w tamtą stronę? Czy może coś zatrzymuje Cię przy śmierci, przy zmarłym dziecku, rodzeństwie, rodzicach lub innych krewnych?

Odwaga w tym zakresie często współgra z dobrą relacją z tatą, bo tato to brama do świata. „Idź do przodu, odwagi, jeśli ,,upadniesz”, wstań i próbuj dalej” taki zazwyczaj przekaz słyszymy od taty. Tato się nie rozczula, daje siłę „do dalej”, „do przodu”. To też nasze pozwolenie sobie na czerpanie od taty kiedy przyjęliśmy go w pełni a jednocześnie branie od jego rodu, od świata.

Ale brak odwagi do realizacji projektu może wiązać się też z jakimiś uwikłaniami rodowymi np. dziadek zrealizował pomysł, pokazał się światu i zginął. A może zarobił dużo pieniędzy i miał z tego powodu kłopoty. A Ty nie chcesz tego powtórzyć.

Na warsztatach „Idę odważnie do świata” popatrzymy na powyższe lub inne sytuacje, które trzymają Cię w miejscu, nie pozwalają się rozwijać, wychodzić do świata. Zapraszam serdecznie na 27 marca 2022r. do Wrocławia.