CZY MASZ ODWAGĘ ZAWALCZYĆ O SWOJE?

  • Post category:Blog

Czy masz odwagę przedstawić swój pomysł w pracy?

Czy masz odwagę założyć firmę?

Czy masz odwagę wyrazić swoje zdanie?

Czy masz odwagę realizować projekty?

Czy masz odwagę pójść do życia, do ludzi?

Czy masz odwagę zmierzyć się ze światem?

Odwaga zaczyna kształtować się już w brzuchu mamy. Czy mama w ciąży z radością czekała na twoje narodziny, czy była wspierana przez tatę, rodzinę, otoczenie? Jej emocje w tamtym czasie miały duży wpływ na twoje dzisiejsze funkcjonowanie.

Odwaga do realizacji projektu może być związana z okolicznościami Twojego porodu. Czy było łatwo czy trudno, czy był naturalny czy wspomagany? Czy byłaś/byłeś gotowy na wyjście na świat? A może Ty, jako „projekt” mamy nie zostałeś zaakceptowany przez tatę lub rodzinę.

Zawalczyć o swoje to z odwagą iść do świata, do swojego życia. Czy wolno Ci pójść w tamtą stronę? Czy może coś zatrzymuje Cię przy śmierci, przy zmarłym dziecku, rodzeństwie, rodzicach lub innych krewnych?

Odwaga w tym zakresie często współgra z dobrą relacją z tatą, bo tato to brama do świata. „Idź do przodu, odwagi, jeśli ,,upadniesz”, wstań i próbuj dalej” taki zazwyczaj przekaz słyszymy od taty. Tato się nie rozczula, daje siłę „do dalej”, „do przodu”. To też nasze pozwolenie sobie na czerpanie od taty kiedy przyjęliśmy go w pełni a jednocześnie branie od jego rodu, od świata.

Ale brak odwagi do realizacji projektu może wiązać się też z jakimiś uwikłaniami rodowymi np. dziadek zrealizował pomysł, pokazał się światu i zginął. A może zarobił dużo pieniędzy i miał z tego powodu kłopoty. A Ty nie chcesz tego powtórzyć.

A może babcia chciała ,,zawalczyć” o SWOJE życie, o możliwość poślubienia ukochanego mężczyzny i została wykluczona. A teraz Ty wolisz dostosować się do ,,opinii” rodziny, innych ludzi, żeby tylko wszyscy Cię akceptowali.

Na warsztatach „Idę odważnie do świata” popatrzymy na powyższe lub inne sytuacje, które trzymają Cię w miejscu, nie pozwalają się rozwijać, wychodzić do świata. Zapraszam serdecznie na 15 października 2022r. do Wrocławia.