DLACZEGO NIE MOGĘ WYJŚĆ ZA MĄŻ I ZBUDOWAĆ SZCZĘŚLIWEJ RELACJI? CZĘŚĆ 1

  • Post category:Blog

Wiele kobiet marzy, aby wyjść szczęśliwie za mąż i zbudować szczęśliwą relację partnerską. Nawet jeśli im się uda spotkać ,,odpowiedniego’’ mężczyznę to często coś się psuje miedzy nimi i się rozstają. I nadal nie mogą spotkać tego wymarzonego.

Mówi się, że im więcej praktyki, im więcej prób, tym większa pewność siebie. Im więcej randek to tym większa możliwość spotkania odpowiedniego partnera.  Niestety im więcej spotkań to tym więcej niepowodzeń, przykrości, konsternacji czy rozczarowania.

Z punktu widzenia ustawień systemowych, żeby stało się możliwe zbudowanie długotrwałych szczęśliwych relacji w małżeństwie czy partnerstwie, bardzo ważne jest:

– aby u kobiety był zrównoważony strumień męskiej i żeńskiej energii idący od rodziców i przodków;

– aby kobieta była wolna od poprzednich związków;

– aby kobieta miała pozytywny obraz mężczyzny i pozytywne poglądy na stosunki rodzinne;

– aby wartości dwóch systemów rodzinnych i wyobrażenia na temat małżeństwa mężczyzny i kobiety były choćby zbliżone;

– aby w relacjach z mężczyzną była możliwość zbilansowania i zrównoważenia wymiany energią, pieniędzmi, oznakami uwagi i troski.

Wiele kobiet przychodzi na ustawienia z tematem „samotności”. W ramach ustawień systemowych analizujemy problemy i kłopoty, które są u nich na poziomie systemowym i znajdujemy rozwiązanie służące naprawie problematycznej sytuacji.

Dzisiaj podam jedną sytuację a w dalszych postach kolejne. I je omówię z rozwiązaniami.

💚Odrzucenie jednego lub obojga rodziców.

 Kiedy w domu sytuacja ukształtowała u dziewczyny negatywny obraz ojca lub matki, na przykład ojciec pił, bił, porzucał, nie dawał pieniędzy albo matka obrażała się, kochała inne dzieci bardziej od niej, była obojętna. U dziewczyny może wykształcić się taki obraz, że lepiej byłoby mi się nie urodzić niż tak cierpieć, Ma ona negatywny pogląd na cały świat, zaniżoną samoocenę, nie pozwala sobie na sukcesy, izoluje się z otoczeniem.

Poza tym następstwem odrzucenia rodziców jest też to, że kobieta nie przyjmuje od nich strumienia energii, pomocy, wsparcia, błogosławieństwa i całe swoje życie spędza w poczuciu deficytu, licząc tylko na siebie. Jeśli ta dziewczyna spotka mężczyznę to od razu wyznacza mu rolę dobrego rodzica, który powinien dać jej to wszystko czego nie dostała od rodziców.

🍀Rozwiązanie tej sytuacji: Trzeba zaakceptować swoich rodziców takimi jakimi oni są. Odnieść się do ich losów z szacunkiem i poprosić o błogosławieństwo, pomoc i wsparcie. Jest  to trudne zadanie jeśli dziewczyna doznała wielu krzywd.

Powinna wyobrazić sobie rodziców i powiedzieć do nich „Drodzy rodzice jesteście dobrzy tacy jacy jesteście lub byliście (jeśli nie żyją). Takich was moja dusza wybrała. Dziękuję wam za życie, które mi podarowaliście. Jestem już dorosła. Resztę dam sobie sama. Jestem waszą córką. Przyjmę każdą waszą pomoc i wsparcie, pobłogosławcie mnie na udane życie i szczęśliwe małżeństwo lub relację partnerską”

Jutro kolejne przykłady – część 2.