KRWAWIENIE Z NOSA – INNY PRZYPADEK.

  • Post category:Blog

Urywki z warsztatów

Opisywałam kiedyś ustawienie dotyczące krwawienia z nosa u małego chłopca. Związane było z poronieniami mamy.

Ale krwawienie z nosa może być również z innych powodów.

Na ustawienie zgłosił się ojciec siedmiolatki. Córka często miała krwawienia z nosa.

Postawiłam reprezentantkę córki, ojca, mamy i krwawienia z nosa.

Reprezentantka mamy wycofała się, jakby sprawa jej nie dotyczyła.

Reprezentantka krwawienia z nosa najpierw patrzyła w dal, potem sprawiała wrażenie, że kogoś szuka a następnie zaczęła pokazywać takie ruchy jakby się cięła po rękach.

Reprezentant ojca zaczął płakać i próbował ją ,,ratować”.

Klient zaczął znacząco kiwać głową, po czym powiedział, że kilka lat temu dowiedział się, ze siostra jego babci przeżyła zawód miłosny. Jej ból był tak wielki, że poszła do lasu i postanowiła popełnić samobójstwo. Pocięła sobie ręce, i prawdopodobnie omdlewając upadła i uderzyła się w głowę. Babcia klienta miała wtedy siedem lat i to ona znalazła starszą siostrę.

Siostra babci została odratowana, ale zamknięto ją w zakładzie psychiatrycznym. Nigdy więcej babcia jej nie widziała, zabroniono jej również o tym opowiadać.

Kiedy babcia umierała opowiedziała o tym swojemu wnukowi (klientowi) zaznaczając, że najgorszym widokiem była sącząca się krew z nosa siostry.

Córka klienta urodziła się dziewięć lat po śmierci jego babci.

Na ustawieniu uszanowałyśmy siostrę babci. Babcia i jej siostra spotkały się ponownie za pomocą reprezentantów. Potem popatrzyły na córkę klienta, podziękowały za patrzenie na ich tajemnicę z miłością, która spowodowała krwawienia z nosa u dziewczynki. Reprezentantka prawnuczki, po otrzymaniu błogosławieństwa, wycofała się do swojego życia.

Klient zabrał córkę na grób babci i jej siostry. Napisał, że nie musiał nic opowiadać, miał wrażenie, że córka wszystko czuła. Przed wyjazdem na cmentarz namalowała laurkę z dwoma złączonymi sercami, którą zostawiła na grobie.

Po dwóch miesiącach rodzice zauważyli, że krwawienia ustąpiły.

Krew uosabia radość. Kiedy powstaje takie uczucie, że Was nie kochają i nie akceptują, to radość odchodzi z życia. Krwawienie z nosa to sposób, przy pomocy, którego człowiek wyraża potrzebę akceptacji i miłości.

Dziękuję P., że mogłam się tym podzielić.