KUPUJESZ DOM, LOKAL SPÓJRZ NA JEGO HISTORIĘ

  • Post category:Blog


Stare domy, lokale w starych budynkach, nowe domy budowane na gruntach, gdzie stare zostały zburzone, przebudowane budynki, fabryki, w których powstają lofty – one wszystkie trzymają za rękę jakąś historię. Wiele z tych historii jest ciężkich na przykład te wojenne.


Domy te pamiętają właścicieli bezprawnie wypędzonych, posłanych na śmierć, ból i tragedie z tym związane. Ta niesprawiedliwość zapisała ślad, została niejako przywiązana do miejsca, gdzie rozegrały się ludzkie dramaty.
A potem ktoś kupuje taki dom i nie może zaznać w nim szczęścia. Działalność gospodarcza źle prosperuje lub przynosi straty w takim lokalu. Mieszkanie na wynajem powoduje same problemy a wynajmujący często rezygnują.


W takich sytuacjach warto przyjrzeć się historii miejsca, domu, mieszkania, lokalu. Ustawienia systemowe pozwalają zobaczyć pierwotnych właścicieli, ich los, a potem uszanować to wszystko co było z tym związane. Uszanować np. jakimś symbolem i dać ,,tym pierwotnym właścicielom’’ tak jakby miejsce w ,,ich’’ domu. Wtedy dom, mieszkanie lokal jest nasz, ale pozostaje w pewnym stopniu również ich. I zaczyna panować tam zgoda, harmonia i przychodzi szczęście i pomyślność.