MAMO POZWÓL DZIECKU DO TATY

  • Post category:Blog

✨„Ustawienia pozwalają wyjść poza symplistyczne opowieści, którymi chciałoby się zinterpretować całą swoją rzeczywistość. Szczególnie ważne jest wyjście poza cudze opowieści – często zasłyszane od matek, dlatego zwykło się mawiać, że można coś wyssać z mlekiem matki. Ustawienie umożliwia uzyskanie bardziej adekwatnego i zarazem własnego obrazu rodziny co pozwala oddzielić siebie i swoje zdanie od zdania innych. Na przykład dorosłemu dziecku alkoholika na ogół trudno patrzeć na ojca i uznać więź z nim. Ustawienie pozwala na oddzielenie ojca od jego alkoholizmu.

Można zobaczyć tło ojcowskich problemów, którym bywa miłość do kogoś z rodu. Tego rodzaju relatywizacja problemu alkoholowego jest dla dziecka uwalniająca. Odzyskuje ono ojca i zarazem odrywa się od ocen i zdania matki. Uzyskuje więc większą autonomią wewnętrzną”.

Damian Janus

✨Na sesjach często spotykam klientów, którzy wyrobili sobie zdanie o ojcu na podstawie opowieści mamy i jej złości na niego. Nie potrafią spojrzeć na tatę z innej strony, zrozumieć jego uwikłania, które spowodowały takie czy inne postępowanie.

✨W pewnym sensie rozumiem te kobiety, które zostały z dziećmi same, bo ojcowie poszli do ,,nowego” życia lub wpadli w nałogi zostawiając im cały trud wychowania dzieci. Przepełnia nimi złość i mają do niej prawo. Ale to jest ich złość. Dzieci tej złości nie potrzebują. Potrzebują przyjąć tatę do serca jako kogoś kto dał im życie. Nie muszą go podziwiać za to czy za tamto, ale wdzięczność dla ojca za życie to szacunek do własnego życia. To odblokowanie ,,kanału”, przez który płyną talenty i wszystkie pozytywne jakości z rodu ojca.

✨Jeśli jesteś kobietą opisaną powyżej, popatrz na swoje dziecko i powiedz ,,POZWALAM CI KOCHAĆ TATĘ, TO CO TRUDNE ZOSTAWIAM PRZY SOBIE, TO SĄ SPRAWY MIĘDZY MNĄ A TWOIM TATĄ , CIEBIE NIE DOTYCZĄ”.

✨Wiem, że to trudne, bo ja jestem jedną z Was, ale wiem też, że przynosi to efekty.

Dzieci stoją na ,,dwóch nogach” i czerpią z obu rodów a przecież nam mamom właśnie o to chodzi, żeby były szczęśliwe i czuły się ,,pełne” w swoim „jestestwie”.💝