NIEZROZUMIANA KOBIETA W ZWIĄZKU

  • Post category:Blog


Urywki z sesji
Młoda kobieta skarży się, że mąż jej nie rozumie. Są dwa lata po ślubie, ale ona myśli już o rozwodzie. Wylewa z siebie wiele pretensji, że on jest taki…, i taki… i zachowuje się tak a nie inaczej. Tak szybko chce wyrzucić z siebie te wszystkie żale, że zaczyna mówić jak dziecko. W pewnym momencie przerywa… zaczyna się zastanawiać.
Stawiam jej reprezentantkę i męża. Okazuje się, że ona zachowuje się jak córka a nie żona. Nie patrzy na niego jak na mężczyznę, ale jak na kogoś kto powinien jej zapewnić opiekę, bezpieczeństwo, utrzymanie. Jej mężczyzna jest dla niej namiastką matki.
Pracujemy z jej relacją z mamą. W czasie procesu jest dużo bólu i łez. Mama pracująca za granicą była tylko gościem w domu, więc klientka szybko wyszła za mąż.
Na końcu proszę, aby powiedziała do reprezentanta męża „JESTEŚ MOIM MĘŻEM A NIE MOJĄ MAMĄ, A JA JESTEM TWOJĄ ŻONĄ A NIE TWOJĄ CÓRKĄ”.
Po tym klientka sama stwierdziła, że te wszystkie pretensje do męża wypływały ze złości na mamę. Jak on ze mną wytrzymywał przez ten czas – powiedziała ze śmiechem. Małżeństwo przetrwało. 😁