OJCOWIE SĄ WAŻNI

  • Post category:Blog

„Jest wiele matek które trzymają swoje dzieci z dała od ojców.

W ten sposób trzymają swoje dzieci również z dala od ich sukcesu w zawodzie.

To ojciec jest tym który prowadzi i wprowadza dziecko w świat, oczywiście z matką i rodziną w tle, i nie tyle ściśle w tym sensie, ale w sensie o wiele większym, gdyż cała ta część świata zewnętrznego rodziny jest częścią zarezerwowaną ojcu.

A kiedy matka przyciąga do siebie dziecko i trzyma je przy sobie, to co robi?

Staje dziecku na drodze w kierunku świata i także na drodze do sukcesu w tym świecie.”

Bert Hellinger

———————

Co to znaczy pozwolić pójść dziecku do ojca?

Symbolicznie dzieci w wieku 5-6 lat przechodzą do strefy wpływu ojca ze strefy wpływu matki. Syn tam już pozostaje, a córka wraca po pewnym czasie do strefy wpływu mamy

Jeśli tata jest emocjonalnie dostępny, liczy się w rodzinie to syn wiele zyskuje dla swojego przyszłego życia m.in. siłę, pewność siebie, energię do działania, budowanie siebie jako wartościowego mężczyzny.

Dla córki tata jest pierwszym mężczyzną. Jeśli on ją widzi, kocha, podziwia to będzie mogła w pewnym momencie wrócić do mamy i przy niej stanie się kobietą.

Jeśli dostanie od ojca jego uwagę i miłość to zbuduje w sobie szacunek do mężczyzny i będzie potrafiła potem stanąć jak równoprawna partnerka, przy boku męża. Nie będzie szukać partnerów, którzy zastąpią jej ojca.

Dzieci zawsze potrzebują ojca, niezależnie od tego jaki on jest.

Nawet jeśli między rodzicami nie dzieje się dobrze, to mama nie powinna mieszać dzieci w swoje relacje. Jest to bardzo trudne. Jeśli mama  ma pogardę i złość do ojca swoich dzieci to w ten sposób odrzuca połowę swojego dziecka i ono czuje się wtedy niekompletne.

Jednak jeśli powie wewnętrznie do dziecka:

TO CO MIĘDZY MNĄ A TATĄ, CIEBIE NIE DOTYCZY

W TOBIE ZAWSZE BĘDĘ KOCHAŁA TWOJEGO OJCA.

WOLNO CI IŚĆ DO TATY

zrobi wiele dobrego dla swojego dziecka.