OTWARCIE SIĘ NA NOWY ZWIĄZEK

  • Post category:Blog

Co nam umożliwia nowy początek, otwarcie na nowy związek?

Nowy początek umożliwia nam jedynie pożegnanie ze starym, czyli przyjęcie tego co było w przeszłości. Możemy ruszyć do przyszłości kiedy zaakceptujemy przeszłość jako naszą.

Otwarcie się na nowy związek jest możliwe kiedy pożegnamy się ze starym związkiem. Kiedy przekroczymy zarzuty, rozpuścimy złość do byłego partnera, przekształcimy ją w akceptację. Pogodzimy się z rozstaniem, ze wszystkim co było trudne w tym związku, zobaczymy własny kawałek odpowiedzialności za to, że się nie udało.

Kiedy dojdziemy do pojednania w sobie, z partnerem i przeszłością, wtedy możemy z tego doświadczenia naprawdę dużo wziąć. Wtedy staje się ono źródłem naszej siły, naszą lekcją na przyszłość. To wszystko nas wzbogaci i przygotuje do kolejnego związku.

Roszczenia, pretensje, zarzuty, złość trzymają nas z przeszłością, przy wcześniejszym partnerze. Wszystkie niezagojone traumy mają tendencję do tego, aby wracać. My nieświadomie cały czas odtwarzamy ten schemat a przebrnięcie przez gniew, dotarcie do bólu i zaopiekowanie się tą zbolałą cząstką siebie z przeszłości przynosi ulgę.

Nie da się odciąć od przeszłości, ponieważ to przeszłość jest w nas, w naszej duszy, w naszym umyśle, w naszych przekonaniach a nie da się odciąć od samych siebie. Uwolnienie się do przyszłości i otwarcie się na nowe oznacza popatrzenie z życzliwością i akceptacją na to co było. To moment, aby spojrzeć na byłego partnera i powiedzieć ,,dziękuję za to doświadczenie, czegoś cennego się nauczyłam”.

Przyjęcie przeszłości i powiedzenie jej „tak, biorę do serca to doświadczenie” uwalnia nas do przyszłości i do nowego związku.