PIENIĄDZE A ZAMKNIĘCIE SIĘ „NA BRANIE” ŻYCIA

  • Post category:Blog

Dzisiaj kontynuacja przypadków blokujących przypływ pieniędzy. Jedna z reguł porządków miłości mówi, że rodzice dają a dzieci biorą, biorą życie, bo o to chodzi w tym porządku. Oznacza również i to, że dziecko przyjmuje swoje życie takim, jakie mu zostało przez rodziców podarowane jako całość, godząc się na rodziców takich, jakimi są, bez rozróżniania, bez jakichkolwiek roszczeń.

Rodzice mogą dać tylko tyle ile sami dostali i ile wzięli od swoich rodziców. Kiedy dziecko dorośnie, mówi rodzicom w duszy: ,,Otrzymałem od Was wystarczająco dużo. Zabieram to teraz do mojego życia”. I jego serce jest otwarte na wymianę ze światem, na branie życia w pełni, na przypływ szczęścia, pieniędzy, miłości.

PIENIĄDZE PŁYNĄ DO DOROSŁYCH A NIE DO DZIECI.

A dorosły to ten, który staje w odpowiedzialności, podejmuje decyzje, z których wynikają konkretne tematy, chętnie uczestniczy w wymianie, pomnaża, dzieli, daje. Nie zawsze otrzymaliśmy od rodziców tyle ile oczekiwaliśmy. Dorosły, który żyje w postawie roszczeniowej w stosunku do rodziców, nadal pozostaje dzieckiem. I zamyka swoje serce na dobro, które jego życie chciałoby mu przysłać.

Co w takiej sytuacji można zrobić?

Przede wszystkim podziękować rodzicom za życie, przyjąć ich takich jakimi byli, uznać swoje dzieciństwo takie jakie było. Oczyszczające dla naszej duszy są słowa skierowane do rodziców „Dziękuję za życie, które mi daliście. Resztę zrobię już sam/sama”. To zdanie daje samodzielność i pozwala stać się dorosłym. A przede wszystkim otworzyć się na przypływ obfitości.

Pieniądze idą też do tych, którzy szanują przodków, ich los, ich doświadczenia. Z naszego Rodu płyną do nas umiejętności, talenty, z których możemy korzystać w naszym życiu, rozwijać je i zarabiać pieniądze. Należy też pamiętać, że nasz Ród to złączone dwie rodziny: matki i ojca. Nawet jeśli nie było nam dane poznać, któregoś z rodziców albo nawet obojga to i tak należy im się szacunek za życie i wtedy z tych klanów rodzinnych płynie do nas strumień życia. Ten flow zapewnia nam też inne przepływy np. pieniędzy czy sukcesów.