PIENIĄDZE A ZMARŁE DZIECI

  • Post category:Blog

Bardzo często problemy finansowe prowadzą do zmarłych dzieci.

Dzieci, które urodziły się martwe.

Dzieci, które zmarły po porodzie.

Dzieci poronionych.

Dzieci po aborcji.

Dzieci abortowanych w wyniku stosowania spirali jako środka antykoncepcyjnego.

Te dzieci zazwyczaj są niewidziane, pomijane, zapominane, nie mówi się o nich. Często kobieta i mężczyzna nie mogą wytrzymać bólu po stracie i wypierają śmierć dziecka. Wtedy ktoś żyjący – rodzić lub potomek osoby, która straciła dziecko, nieświadomie powoduje sytuacje lub wchodzi w sytuacje związane ze stratą, brakiem pieniędzy. Często ograniczają siebie albo nie żyją pełnią życia, nie wiedząc nawet, dlaczego tak postępują. Po odkryciu o jakie dziecko chodzi i uczczeniu jego śmierci, sytuacja finansowa zazwyczaj się poprawia.

Bywa, że rodzice nadają imię zmarłego – dziecku, które przychodzi na świat później. Co więc należy zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim uznać, że zmarłe dziecko również należy do rodziny (do systemu). Przyjąć je do serca. Nadać mu imię. Zapalić świeczkę. Znaleźć coś, co będzie nam o nim przypominać (np. kamyczek, figurkę aniołka, zdjęcie jakiegoś dziecka z internetu itp.). Za każdym razem kiedy matka lub ojciec na to spojrzy powinni pomyśleć o nim z miłością.

Na przykład można powiedzieć ,,Jestem twoją matką a ty jesteś moim dzieckiem”, „Jestem twoim ojcem a ty jesteś moim dzieckiem”, Jestem twoim bratem/siostrą, masz takie samo prawo w tej rodzinie jak ja, przynależysz do nas”.