PIENIĄDZE – ćwiczenia do samodzielnej pracy

  • Post category:Blog

✨ Praktyka ustawień systemowych pokazuje, że pieniądze są pomostem łączącym nasze życie z sytuacjami naszej rodziny z przeszłości.

✨NAJCZĘŚCIEJ PROBLEMY FINANSOWE WSKAZUJĄ NA:

– powtarzanie losu kogoś z członków rodu np,

– lojalność wobec przodków,

– duże straty w rodzinie pochodzenia,

– zmarłe, poronione, abortowane dzieci z naszego systemu,

– zamknięcie się na ,,branie’’,

– ruch do śmierci,

– przekonania, które „sprzedali” nam nasi rodzice, przodkowie, kościół,

– spadki, które czasami niosą obciążenia dla nas nie do uniesienia

– tragiczne śmierci członków rodziny, itp. Trudno wymienić jakikolwiek katalog odnoszący się do powyższego tematu.

✨Reprezentant pieniędzy często, bardzo szybko wskazuje przyczyny problemów finansowych.

✨Kiedy uzdrawiamy te sytuacje możemy powiedzieć do reprezentanta pieniędzy:

DZIĘKUJĘ ZA TWOJĄ SŁUŻBĘ, TERAZ MOŻESZ BYĆ PO PROSTU PIENIĘDZMI

✨Można spróbować popracować samemu z tematem pieniędzy.

1)Sprawdź swoje główne przekonania odnośnie pieniędzy. Przypomnij sobie zdania słyszane w rodzinie, w otoczeniu od najmłodszych lat np. „pieniądze szczęścia nie dają”, „pieniądze śmierdzą”, „pieniądze są brudne”, „ciągle mi ich brakuje”, ,,nigdy nie miałam pieniędzy i żyję”, „nie stać mnie na to”, ,,bogaci to złodzieje”, ,,tylko ciężka praca daje pieniądze”, ,,muszę się zaharowywać na śmierć żeby cię utrzymać” itp.

A potem weź dwa krzesła. Usiądź na jednym a na drugie, w wyobraźni, zapraszaj po kolei osoby, od których usłyszałeś negatywne przekonania odnośnie pieniędzy. Patrz na tę osobę i powiedz do niej to przekonanie, które podążyło za tobą do dorosłości. Uśmiechnij się życzliwie do niej i powiedz: TO TWOJE PRZEKONANIE. NIOSŁAM JE CHĘTNIE, A TERAZ CHĘTNIE I Z MIŁOŚCIĄ ODDAJĘ JE TOBIE. PROSZĘ PATRZ NA MNIE ŻYCZLIWE KIEDY BĘDZIE MI SIĘ POWODZIŁO Z PIENIĘDZMI.

Spróbuj tak z każdym negatywnym zdaniem, które rezonuje z tobą odnośnie pieniędzy. Możesz też nie pamiętać kiedy i od kogo usłyszałaś takie przekonanie. Zaproś wtedy kobietę lub mężczyznę i powiedz do niej/do niego to co do członków rodziny.

2) Możesz pracować ze swoim kłopotem finansowym.

Postaw naprzeciwko siebie dwa krzesła. Na jednym ułóż poduszkę symbolizującą twój problem finansowy i usiądź na krześle na przeciwko. Popatrz z miłością na ten problem, wejdź w pole serca, możesz dotknąć ręką okolic serca.

Powiedz do niego: WIDZĘ CIĘ. NIE WIEM JESZCZE CO CHCESZ MI PRZEKAZAĆ, ALE DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚ. DAJĘ CI MIEJSCE I CZAS. PROSZĘ PROWADŹ MNIE, JA POCZEKAM. Posiedź tak chwilę. Możesz zamknąć oczy i wsłuchać się w swoją intuicję.

Może serce od razu ci podpowie gdzie należy patrzeć. Wtedy będziesz mogła powiedzieć do tego co się pokaże” ,,TWOJA SŁUŻBA SKOŃCZONA. DZIĘKUJĘ ŻE BYŁEŚ”.

✨Jeśli nic się nie pokaże od razu to popracuj z tymi zdaniami kilka dni. Bądź uważna na to co dzieje się wtedy z twoimi finansami.