PIENIĄDZE – ĆWICZENIA

  • Post category:Blog

Praktyka ustawień systemowych pokazuje, że pieniądze są pomostem łączącym nasze życie z sytuacjami naszej rodziny z przeszłości.

NAJCZĘŚCIEJ PROBLEMY FINANSOWE WSKAZUJĄ NA:

– powtarzanie losu kogoś z członków rodu np,

– lojalność wobec przodków,

– duże straty w rodzinie pochodzenia,

– zmarłe, poronione, abortowane dzieci z naszego systemu,

– zamknięcie się na ,,branie’’,

– ruch do śmierci,

– przekonania, które „sprzedali” nam nasi rodzice, przodkowie, kościół,

– spadki, które czasami niosą obciążenia dla nas nie do uniesienia

– tragiczne śmierci członków rodziny, itp. Trudno wymienić jakikolwiek katalog odnoszący się do powyższego tematu.

Reprezentant pieniędzy często, bardzo szybko wskazuje przyczyny problemów finansowych.

Kiedy uzdrawiamy te sytuacje możemy powiedzieć do reprezentanta pieniędzy:

DZIĘKUJĘ ZA TWOJĄ SŁUŻBĘ, TERAZ MOŻESZ BYĆ PO PROSTU PIENIĘDZMI

Można spróbować popracować samemu z tematem pieniędzy.

  1. Sprawdź swoje główne przekonania odnośnie pieniędzy. Przypomnij sobie zdania słyszane w rodzinie, w otoczeniu od najmłodszych lat np. „pieniądze szczęścia nie dają”, „pieniądze śmierdzą”, „pieniądze są brudne”, „ciągle mi ich brakuje”, ,,nigdy nie miałam pieniędzy i żyję”, „nie stać mnie na to”, ,,bogaci to złodzieje”, ,,tylko ciężka praca daje pieniądze”, ,,muszę się zaharowywać na śmierć żeby cię utrzymać” itp.

A potem weź dwa krzesła. Usiądź na jednym a na drugie, w wyobraźni, zapraszaj po kolei osoby, od których usłyszałeś negatywne przekonania odnośnie pieniędzy. Patrz na tę osobę i powiedz do niej to przekonanie, które podążyło za tobą do dorosłości. Uśmiechnij się życzliwie do niej i powiedz: TO TWOJE PRZEKONANIE. NIOSŁAM JE CHĘTNIE, A TERAZ CHĘTNIE I Z MIŁOŚCIĄ ODDAJĘ JE TOBIE. PROSZĘ PATRZ NA MNIE ŻYCZLIWE KIEDY BĘDZIE MI SIĘ POWODZIŁO Z PIENIĘDZMI.

Spróbuj tak z każdym negatywnym zdaniem, które rezonuje z tobą odnośnie pieniędzy. Możesz też nie pamiętać kiedy i od kogo usłyszałaś takie przekonanie. Zaproś wtedy kobietę lub mężczyznę i powiedz do niej/do niego to co do członków rodziny.

2) Możesz pracować ze swoim kłopotem finansowym.

Postaw naprzeciwko siebie dwa krzesła. Na jednym ułóż poduszkę symbolizującą twój problem finansowy i usiądź na krześle na przeciwko. Popatrz z miłością na ten problem, wejdź w pole serca, możesz dotknąć ręką okolic serca. Powiedz do niego: WIDZĘ CIĘ. NIE WIEM JESZCZE CO CHCESZ MI PRZEKAZAĆ, ALE DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚ. DAJĘ CI MIEJSCE I CZAS. PROSZĘ PROWADŹ MNIE, JA POCZEKAM. Posiedź tak chwilę. Możesz zamknąć oczy i wsłuchać się w swoją intuicję. Może serce od razu ci podpowie gdzie należy patrzeć. Wtedy będziesz mogła powiedzieć do tego co się pokaże” ,,TWOJA SŁUŻBA SKOŃCZONA. DZIĘKUJĘ ŻE BYŁEŚ”.

Jeśli nic się nie pokaże od razu to popracuj z tymi zdaniami kilka dni. Bądź uważna na to co dzieje się wtedy z twoimi finansami.