PRACA Z EWENTUALNYM BLIŹNIAKIEM

  • Post category:Blog

Dlaczego ewentualnym bliźniakiem? Bo na poziomie fizycznym często nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy temat bliźniaka nas dotyczy. Czasami zanim jeszcze mama dowie się, że jest w ciąży, jeden z zarodków umiera i jest wchłonięty przez ciało mamy lub drugiego bliźniaka, a potem rodzi się tylko jedno dziecko.

Ale na poziomie duszy  temat bliźniaka jest aktualny. W poprzednim poście pisałam o skutkach utraty bliźniaka. Przepracowanie tej traumatycznej sytuacji w ramach dowolnej metody terapeutycznej daje człowiekowi ogromne zapasy sił pozwalające na szczęśliwe, zdrowe i udane życie.

Jak z tym pracować samodzielnie?

Wyobraź sobie swojego bliźniaka. Czy jest chłopcem czy dziewczynką. Jak wygląda. Czy jest podobny do Ciebie czy byłby inny. Popatrz na niego, poczuj jedność twojej i jego duszy.  Obejmij go swoją miłością (bardzo przydaje się poduszka, którą fizycznie również można objąć). Poczuj tęsknotę, którą nosisz w sercu od urodzenia. Jeśli poczujesz ból przyjmij go i zaakceptuj.

Powiedz do niego/do niej:

To Ciebie szukałam kochana siostro/kochany bracie.

To na Ciebie czekałam.

Ty umarłeś a ja żyję.

Kiedyś umrę i będziemy razem.

Ale na razie zostaję przy życiu.

Pokażę Ci świat moimi oczami.

Będziesz miał udział w moich sukcesach.

Proszę więc patrz na mnie życzliwie.

Kiedy będę pięknie żyła na Twoją pamiątkę.

Jeśli o mnie chodzi jesteś wolny, proszę więc i Ty mnie uwolnij.

Warto nadać imię bratu lub siostrze. Uśmiechnąć się do niej/do niego w dniu naszych urodzin. Czasami kiedy zobaczysz coś pięknego powiedzieć ,,Moje oczy są Twoimi oczami, zobacz jaki świat jest piękny”.

Praca z bliźniakiem to proces, który będzie nas układał do naszego życia bez trzymania za rękę nienarodzonego bliźniaka. Po pewnym czasie poczujemy, że nasza dusza pogodziła się ze śmiercią bliźniaka, pozwoliła mu odejść do Światła/do Śmierci.