REPREZENTACJE NIEOSOBOWE

  • Post category:Blog

W ustawieniach nadajemy reprezentantom także role abstrakcyjne i nieosobowe. Może to być los, śmierć, miłość, radość, smutek wsparcie, choroba, poród, praca. Gdy wprowadzamy takie elementy nieosobowe to większość z nich transformuje się i wskazuje na konkretne osoby. Na przykład choroba może reprezentować osobę, przed którą ktoś pozostaje w nieświadomym związku.

Jednak istnieją także reprezentacje nieosobowe, które nie odnoszą się do osób, lecz mają znaczenie same w sobie. Na przykład tak funkcjonuje śmierć i życie.

Kiedy ktoś ustawi siebie, śmierć i życie to ukaże się jego indywidualna dynamika. Ktoś będzie się odwracał od życia i kierował do śmierci. Ktoś inny będzie chciał coś na śmierci wymusić, na przykład odsunąć się od siebie dalej lub od ukochanej osoby. Może pokazać się, że czyjeś życie będzie tak słabe, że ta osoba nie ma szans na powodzenie i szczęście. Ale uczciwe pójście za tymi ruchami prowadzi do odczucia szacunku i respektu zarówno w stosunku do życia jak i do śmierci, wtedy wszystko się harmonizuje a wszelki lęk zanika.