RYTUAŁY – MAGIA NA CO DZIEŃ

  • Post category:Blog

Rytuały istnieją od najdawniejszych czasów. Są one obecne w naszym życiu, nawet gdy nie zdajemy sobie z tego sprawy. Powtarzanie rytualnych czynności zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Rytuały mogą być religijne (msza, szabas), świeckie (protokół, zaprzysiężenie), zbiorowe (święta narodowe i rodzinne), prywatne (modlitwa i niektóre rytuały cielesne). Rytuały to praktyki powiązane z wierzeniami magicznymi lub religijnymi, z ceremoniami i ze świętami.

Rytuałów używamy do ,,przetłumaczenia” naszej podświadomości pewnych stanów, które chcemy osiągnąć, dla wzmocnienia naszego przekonania, że po zrobieniu danego rytuału coś się wydarzy.

Poprzez rytuały możemy np. harmonizować ogólną sytuację własną lub innych osób, które nas o to poprosiły, chronić i opiekować się sobą i innymi osobami, szczególnie jeśli chodzi o sferę zdrowia i życia, uświęcać otaczającą nas przestrzeń.

Rytuałem jest kreślenie znaku krzyża na bochenku chleba jako znaku wdzięczności. Zapalanie zniczy 1 listopada na grobach jest również rytuałem wyrażania pamięci o zmarłych.

Ostatnio modne są rytuały ciała np. masażu czekoladą, gorącymi kamieniami czy peeling kawowy.

Odrobina magii dodana do przygotowywanych potraw np. przyprawy: lubczyk na potencję, czekolada dla dostatku i miłości, miód dla uzdrowienia, kardamon do kawy dla podwyższenia energii czy cynamon działający jak afrodyzjak itp.

Nie można rytuałów wykorzystywać do zrealizowania zemsty, zmuszania kogokolwiek do czegokolwiek wbrew jego woli, sprowadzenia bólu, choroby lub śmierci na jakąkolwiek istotę żywą, rzucania uroków i innych rodzajów negatywnych działań energetycznych.

Ale jeśli rytuały nie krzywdzą kogokolwiek to jak najbardziej mogą być wykonywane.