WOLNOŚĆ DOROSŁEGO

  • Post category:Blog


Na sesjach często spotykam się ze stwierdzeniem:
RODZICE MIESZAJĄ SIĘ W MOJE ŻYCIE

MAMA CIĄGLE MÓWI MI CO MAM ROBIĆ

TATO MNIE KRYTYKUJE I UWAŻA, ŻE POWINNAM POSTĘPOWAĆ TAK JAK ON CHCE , ITP.
Kto z nas chociaż raz nie był w podobnej sytuacji. Złościmy się na nich, czujemy się ograniczani. Bert Hellinger powiedział „Twoi rodzice mają prawo się mieszać, a Tobie wolno robić to, co uważasz za słuszne”. Tak więc jeżeli jesteś dorosła i samodzielna to masz prawo w swoim życiu postępować po swojemu.
Jak więc z tym pracować?
1. Rodzice mają prawo się mieszać, bo dali nam życie. I za to powinniśmy być wdzięczni.
2. Twoi rodzice to też są dzieci swoich rodziców. Być może babcia czy dziadek też się mieszali i nasi rodzice wynieśli z domu ten program jako wyraz największej troski. Popatrzenie na to z tej perspektywy jest bardzo pomocne.
3. Wysłuchaj co mają do powiedzenia. To im pozwoli się uspokoić, że ,,ostrzegli’’ czy dali radę. Ale zrób to ze spokojem. Pokazywanie zniecierpliwienia tylko zaognia relacje. Podziękuj za radę.
4. Jeśli do tej pory, jako dorosła, byłaś posłuszna i uległa to musisz im dać trochę czasu na przyzwyczajenie się, że jednak postanowiłaś pójść własną drogą.
5. Warto robić ćwiczenia. Można użyć do tego krzeseł lub poduszek, które będą symbolizowały rodziców. Wyobraź sobie mamę, tatę lub oboje i powiedz do nich:
DZIĘKUJĘ ZA ŻYCIE

ZAWSZE BĘDĘ TWOIM DZIECKIEM A TY MOJĄ MAMĄ, MOIM TATĄ

ALE JESTEM JUŻ DOROSŁĄ KOBIETĄ / DOROSŁYM MĘŻCZYZNĄ, DZIECIŃSTWO SKOŃCZONE

DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO

PROSZĘ PATRZ NA MNIE ŻYCZLIWIE KIEDY PÓJDĘ DO SWOJEGO ŻYCIA, KIEDY BĘDĘ ROBIŁA PO SWOJEMU

I ty też popatrz na nich z miłością.
To ćwiczenie ma ogromną moc, ale warto powtórzyć je kilka razy. Nie ważne czy masz 30, 40 czy 50 lat, na uwolnienie się do swojego życia nigdy nie jest za późno. Powodzenia.

You are currently viewing WOLNOŚĆ DOROSŁEGO