WPŁYW USTAWIEŃ NA RODZINĘ

  • Post category:Blog


Kiedy klient ustawia swój temat, to ustawienie ma również wpływ na jego rodzinę. Dlaczego?

Klienci przychodzą z gotową historią, z obrazem …. ten jest dobry a ten jest zły a tamten to… itp.

Konstelacje rodzinne uwalniają klientów z tych przekonań. Podczas ustawień klienci odkrywają zasady, którymi rządzi się pole energii ich rodziny. Doświadczają tego, jak różni członkowie ich rodziny są ,,złapani” i ,,popychani” do pewnych zachowań, które często nie są ich własnym ,,wolnym” wyborem. Pod koniec konstelacji pozostają z uzdrawiającym obrazem, który z czasem przenika do ich życia i do rodzinnego pola energii. Ten końcowy obraz ma wpływ na całe pole energii rodziny, ustawienie więc „działa” dla wszystkich członków rodziny, a nie tylko dla osoby, która ustawiała problem.
Na przykład Klientka nie mogła zrozumieć, dlaczego nie jest w stanie zaangażować się w pełni w swoje małżeństwo. Czuła się tak jakby była nieobecna w związku. Ustawienie pokazało, że potrzebowała pojednania z tragicznie zmarłym bratem. Kiedy pożegnała się z nim w konstelacji mogła w pełni zwrócić się do swojego partnera a zmarły brat patrzył życzliwie na jej związek.

Efekt pojednania, jak kręgi na tafli jeziora, będzie się ,,przenosił” na innych członków rodziny, jej rodzeństwo oraz jej rodziców, którzy nie mogli uśmierzyć bólu po stracie syna.