ZABAWA Z PIENIĘDZMI

  • Post category:Blog

Wykorzystaj każdą chwilę, w której trzymasz pieniądze w rękach, do pomnażania ich poprzez okazywanie dobrych uczuć.

Oto gra, w której możesz się bawić za każdym razem, kiedy trzymasz pieniądze w rękach. Dzięki niej łatwiej zachować pozytywne nastawienie do pieniędzy. W końcu my dorośli też mamy prawo do zabawy. 😉

1) Wyobraź sobie banknot. Przód banknotu (awers) to strona pozytywna, symbolizująca dużą ilość pieniędzy, a tył (rewers) banknotu to strona negatywna, symbolizująca brak pieniędzy. Za każdym razem, gdy bierzesz pieniądze do ręki, odwracaj je awersem w swoją stronę.

2) Układaj banknoty w portfelu w taki sposób, żebyś oglądał ich awers.

3) Kiedy dajesz komuś pieniądze, podawaj je awersem do góry. W ten sposób będą ci przypominały, że masz być do nich pozytywnie nastawiony.

4) Jeśli płacisz kartą kredytową, odwracaj ją zawsze przodem do góry (tą stronę, gdzie znajduje się twoje nazwisko). Niech przednia strona karty kredytowej przypomina ci o mnóstwie pieniędzy, na których widnieje twoje nazwisko.

5) Kiedy płacisz w sklepie i podajesz sprzedawcy gotówkę lub kartę pomyśl szczerze, z przekonaniem, że dajesz mu wielką sumę pieniędzy. Pamiętaj że to co dasz otrzymasz z powrotem.

6) Kiedy płacisz za coś, możesz sobie w duchu powiedzieć do tych pieniędzy ,, idźcie w świat, czyńcie dobro i wróćcie do mnie z przyjaciółmi mi o tym opowiedzieć”. W ten sposób dajesz sygnał, że oczekujesz że twoje pieniądze wrócą ze swoimi przyjaciółmi, czyli z większymi kwotami do ciebie. Zabawa – zabawą, ale to świetny sposób na pozytywne nastrajanie się do pieniędzy. A kiedy kogoś lubimy i jesteśmy pozytywnie do niego nastawieni, wtedy ten ktoś chętniej z nami przebywa. Tak samo jest z pieniędzmi. 😊