ZWIĄZEK I ABORCJA

  • Post category:Blog

Doświadczenia w ustawianiu rodziny potwierdziły, że aborcje mają zdecydowanie złe skutki dla pary. Na głębokim poziomie związek się kończy.

Po akcie aborcji partnerzy oddalają się od siebie mimo że już na zawsze pozostaną rodzicami poczętego dziecka i przez ten fakt są ze sobą związani. Próbują w ten sposób podświadomie odpokutować winę.

Dla takiej pary jest jednak szansa na wspólne życie jeśli przyjmą stracone dziecko do swoich serc, przyznając się przed sobą do straty i uznając siebie jako jego rodziców. Leczenie wewnętrznymi obrazami może okazać się tutaj bardzo przydatnym procesem dla uratowania związku.

Wyobraźcie sobie usunięte dziecko, tak jakby się urodziło. Dajcie sobie trochę czasu i patrzcie na dziecko, potem na partnera, a potem ponownie na dziecko. Pomyślcie o uczuciach, które w tym momencie w was się pojawiły.

Nawet jeśli na początku jest chłód, odrzucenie czy uraza w stosunku do partnera. Pod urazą kryje się smutek i może zraniona miłość. Gdy pojawi się smutek, weźcie dziecko i przytulcie je z czułością do serca.

Możecie powiedzieć: „Kochane dziecko, teraz przyjmujemy cię jako nasze dziecko a ty możesz mieć nas jako swoich rodziców. W naszych sercach dajemy Ci miejsce”, lub „Szkoda, że nie mieliśmy tego dziecka naszej miłości. Nośmy winę i smutek razem z tego powodu w miłości”.

Ze wspólnego przeżycia winy w smutku i miłości wyrośnie nowa siła dla związku.