ZWIĄZEK Z PARTNEREM CZY Z RODZICEM?

  • Post category:Blog

Porządki miłości między mężczyzną a kobietą są różne od porządków między rodzicami a dziećmi. Dlatego jeśli para przenosi porządki z relacji rodzice – dzieci na relację mąż – żona, wtedy ich związek jako pary zostaje zachwiany i zakłócony.Jeśli na przykład w relacji pary mąż szuka u żony lub żona u męża bezwarunkowej miłości – jak dziecko u rodziców -oczekują oni od partnera pewności, którą dają dzieciom rodzice.

Skutkiem tego jest kryzys w związku, kończący się tym, że ten, od kogo oczekuje się za dużo, wycofuje się lub odchodzi. I słusznie, ponieważ przez przeniesienie porządku z dzieciństwa na związek pary dzieje się drugiemu partnerowi krzywda – napisał Bert Hellinger.

Często wchodzimy w związek z nadzieją, że nasze potrzeby zostaną zaspokojone. Jednak jeśli to jest naszym priorytetem, to potrzebujemy bardziej mamy lub taty niż partnera. Wtedy nie możemy dostać tego, co jest najlepsze w naszym partnerze, ani też dać tego, co jest najlepsze w nas. Prawdziwe partnerstwo oznacza równość.

A czy Ty jesteś partnerem/partnerką czy rodzicem w swojej relacji?

A może Twój partner/partnerka traktuje Cię jak ,,duże dziecko’’?