A TY CO O SOBIE TERAZ MYŚLISZ?

  • Post category:Blog

✨Wiele z naszych najgłębszych przekonań ma charakter podświadomy I zostały ukształtowane we wczesnym okresie, przed osiągnięciem wieku 7 lat, kiedy nasz elastyczny mózg wchłania pomysły innych ludzi.

Czasami przeświadczenia nabyte w dzieciństwie pozostają z nami przez całe dorosłe życie, a czasami odnajdujemy motywację, by je zmienić.

✨Nie ma w tym nic dziwnego że przekonanie innych kształtują postawę tego, co uważamy za prawdę o świecie i o sobie. W tym miejscu, gdzie formujemy nasze przekonania, zachowujemy w pamięci każdy punkt widzenia, na jaki jesteśmy wystawieni w tak młodym wieku.

✨Pamiętamy te chwile kiedy mówiono nam, że możemy stać się kim tylko sobie wymarzymy jak również te momenty kiedy przekonywano nas, że do niczego się nie nadajemy. Łatwo jest teraz zrozumieć, dlaczego opinie innych osób stają się naszymi własnymi przekonaniami.

Rodzice, nauczyciele, członkowie rodziny, znajomi… oni wszyscy mieli wpływ…

Pamiętam jak nauczyciele mówili do jednego z moich kolegów w podstawówce ..,,z ciebie to nic nie będzie, skończysz w rynsztoku” a teraz … jest KIMŚ, przedsiębiorcą, samodzielnym, wspaniałym człowiekiem.

✨A jak to jest u Ciebie?

Słyszałaś, że możesz być kim chcesz czy, że nie masz szans na piękne życie?

Jak wiele przekonań zmieniłaś?

W ile rzeczy usłyszanych o sobie od innych , już nie wierzysz?