ODNALEŹĆ RADOŚĆ W NOWYCH SPOSOBACH MYŚLENIA

  • Post category:Blog

Często wahamy się w wyborze pomiędzy starymi a nowymi sposobami myślenia. W trakcie tego procesu musisz być wobec siebie cierpliwy. Zadawanie sobie ran tylko trzyma Cię w martwym punkcie. Lepiej jest siebie budować. Wszystko, cokolwiek mówisz lub myślisz, jest afirmacją. Bądź naprawdę świadomy swoich myśli i wypowiedzi, być może odkryjesz, jak wiele z nich ma negatywną treść.

Wielu ludzi ma skłonność do negatywnego patrzenia na życie. Na zwykły deszczowy dzień reagują słowami: ,,Och co za okropny dzień”. A przecież to nie jest okropny, tylko mokry dzień. Czasem wyczarowanie niezwykłego dnia wymaga jedynie drobnej zmiany w jego odbiorze.

Pozwól odejść staremu, negatywnemu sposobowi patrzenia na rzeczywistość i spójrz inaczej, pozytywnie, na to, co cię otacza.

Louise L. Hay

Każde negatywnie wyrażone zdanie można przekształcić w pozytywne. W każdej sytuacji znaleźć pozytywne strony.

Spróbuj. Często na sesjach pokazuję moim klientom drugą stronę tzw. ,,beznadziejnych sytuacji’’. Są zaskoczeni, że tam gdzie wydawało się, że nie ma już wyjścia pokazuje się kilka rozwiązań. Po prostu spróbuj popatrzeć na Twoją sytuację z boku, tak jakbyś był obcym dla siebie człowiekiem.

Pooddychaj i poczekaj z wiarą, że nadejdzie rozwiązanie. A potem je zauważ.

Jeśli mimo wszystko potrzebujesz pomocy drugiego człowieka w spojrzeniu na sprawę/sytuację z innej perspektywy – to jestem, chętnie Ci potowarzyszę w tym procesie.