METODA DWUPUNKTOWA

  • Post category:Blog

Dwupunkt to jedna z najprostszych metod kwantowych. Jest to działanie w polu kwantowym (morficznym). Intencją jest tutaj znalezienie najlepszego rozwiązania, drogi dla naszego problemu, jakiejś sytuacji. Wchodząc w pole serca, wygaszamy kontrolę i skupiając się na dwóch punktach pozwalamy działać polu kwantowemu.

Dwupunkt można robić na wiele sposobów i każdy będzie dobry. Można robić sobie, innej osobie, zwierzęciu, roślinie, odnosić go do danej sytuacji czy stanu rzeczy.

Jak zrobić dwupunkt.

1) Znajdź spokojne miejsce, w którym nikt nie będzie ci przeszkadzał przez kilka minut.

2) Zamknij oczy, oddychaj spokojnie. Spróbuj całkowicie skoncentrować się na swoim sercu. Wyobraź sobie, że nad czołem trzymasz kamień. Następnie puszczasz go i widzisz, jak leci w dół w tobie. Na wysokości twojego serca znajduje się nieskończony ocean. Obserwujesz jak kamień wpada w wodę i jak na powierzchni tworzą się koncentryczne kręgi, które rozciągają się w nieskończoność. Kierujesz swoją uważność na kręgi i pozwalasz sobie na doświadczanie z nimi nieskończoności. Wywołaj w sobie uczucie wdzięczności lub pomyśl o przyjemnej chwili lub osobie, którą kochasz. I w ten sposób jesteś w polu serca.

3) Uświadom sobie, że wszystko jest energią i informacją. Jesteś stale połączona ze wszystkimi możliwościami. Możesz doświadczyć wszystkiego, niezależnie od tego czy wydaje ci się to możliwe czy nie. Korzystasz z zasady „Energia podąża za uwagą”.

4) Lewa dłoń to twój temat, sprawa, intencja. Możesz położyć ją na mostku (lub w innym miejscu na ciele), a prawą trzymaj uniesioną przed sobą. Twoją intencją jest… (np. bycie zdrowym, szczęśliwym). Prawa dłoń to rozwiązanie. Odczuj dwie dłonie równocześnie. Nie myśl już o intencji ani o niczym innym.

5) Odczuwając tylko dwie dłonie równocześnie, możesz powoli prowadzić prawą ręką w stronę mostka lub możesz odczuć, że dłoń przez chwilę ,,szuka’’ punktu w przestrzeni a dopiero potem kieruje się do ciała. Jeśli stoisz, rób to w bezpiecznym miejscu, np. przed łóżkiem. Możesz w różny sposób odczuć załamanie fali (bujanie ciała, odczucie popchnięcia w tył, tak zwane miękkie kolana, gorąco, zimno, płacz, śmiech, wzruszenie itp.). Pozostajesz cały czas świadoma. Jeżeli bujnie cię do tyłu, pozwól sobie przewrócić się na przykład na łóżko, oprzeć o ścianę. Nie kończ zbyt szybko, nie wstawaj, daj sobie czas na transformację.

Przy wykonywaniu dwupunktu oczy mogą być otwarte, ale należy pamiętać o tzw. ,,miękkim” patrzeniu.

Oczywiście obie podane przeze mnie w poprzednim poście książki w bardzo obszerny sposób opisują każdy krok tej metody.

Praktykując dwupunkt jesteś w stałej komunikacji z polem/matrycą. Może zdarzyć się , że poczujesz niespotykaną dotąd ochronę (na przykład w sytuacji zagrożenia) lub po prostu będziesz mieć wrażenie, że wszystko się udaje.