„TWOJE ŻYCZENIE JEST DLA MNIE ROZKAZEM” MÓWI WSZECHŚWIAT

  • Post category:Blog

„Jeśli pomyślisz o Aladynie i jego lampie, to przypomnisz sobie, że Aladyn podnosi lampę, ociera ją z kurzu i oto wyskakuje z niej dżin. I mówi nieodmiennie: „Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem!”. W opowiadaniu Aladyn wypowiada trzy życzenia, ale jeśli sięgniesz do źródeł tej historii, przekonasz się, że jest liczba może być nieskończona.

Zastanów się nad tym.

A teraz zastosujemy tę metaforę do Twojego życia. Pamiętaj, że Aladyn to ten, który zawsze prosi o to, czego chce. Następnie jest Wszechświat, czyli dżin. W różnych tradycjach był on różnie nazywany – Twoim aniołem stróżem, Twoją wyższą jaźnią. Możemy nazwać to jak chcemy, wybierz, co ci najbardziej odpowiada, ale każda tradycja mówi nam, że istnieje coś potężniejszego od nas. I dżin zawsze powtarza to samo: „Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem!”.

Rhonda Byrne

Warto pomyśleć o tym kiedy zaczynamy narzekać. 😊 I wytłumaczyć to dzieciom kiedy mówią np. ,,na pewno mi nie pójdzie ten sprawdzian” albo ,,na pewno mnie ten nauczyciel zapyta”.

Ja wtedy mówię ,,Pamiętaj co mówi wszechświat …Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem’’.

Dlatego największą moc ma mówienie w czasie dokonanym (tak jakby to już się stało) i wzbudzenie w sobie prawdziwego uczucia wdzięczności – ,,dziękuję, że ten sprawdzian tak dobrze mi poszedł”, „dziękuję, że mam miejsce na parkingu ( w moim przypadku zawsze działa). 😊